Renowacja, odnawianie, polerowanie

Szlifowanie, krystalizacja, konserwacja

Wieloletnie doświadczenie

Specjalistyczne doradztwo

Szeroki zakres usług

Różne rodzaje powierzchni


Blog

Cover Image

4 symptomy świadczące o tym, że posadzka wymaga renowacji

Pojawienie się pęknięć, nierówności czy luźnych elementów na posadzce to tylko niektóre z symptomów tego, że wymaga ona renowacji. Czasami wystarczy drobna naprawa, aby posadzka betonowa odzyskała ona swój utracony blask i znów była w pełni funkcjonalna.

Symptomy świadczące o degradacji posadzki

Posadzki betonowe znajdujące się w magazynach, warsztatach samochodowych czy w miejscach użyteczności publicznej są narażone na działania czynników, które mogą spowodować jej uszkodzenia. Ruch wózków widłowych, ruch pojazdów o różnych gabarytach czy wzmożone chodzenie w wybranych miejscach może wpływać na pojawienie się nierówności, pęknięć, pyłu czy ubytków niebezpiecznych dla użytkowników. Ponadto jakiekolwiek ubytki wpływają negatywnie na jej trwałość i zwiększają możliwość wnikania w posadzkę wilgoci przyspieszającej jej degradację. Dlatego, jeśli tylko zauważymy jakiekolwiek niepokojące zmiany w posadzce należy podjąć czynności naprawcze.

Renowacja posadzki betonowej

Naprawa posadzki betonowej powinna być wykonana przy użyciu specjalistycznych materiałów posiadających zbliżone właściwości fizyczne i chemiczne do betonu. Zaleca się stosowanie zapraw mineralnych z cementem, które znacznie przyspieszają oraz ułatwiają prace renowacyjne. Pierwszym krokiem w renowacji jest oczyszczenie powierzchni do warstwy bez ubytków. Następnie należy skuć luźne elementy betonu, oczyścić posadzkę z kurzu oraz zwilżyć beton wodą. Na tak przygotowaną powierzchnię aplikowane jest wypełnienie – zaprawa, którą na ostatnim etapie renowacji należy wypoziomować oraz wyrównać. W przypadku, jeśli w posadzce występują elementy metalowe, które skorodowały należy oczyścić zbrojenie, zabezpieczyć je powłoką antykorozyjną i przystąpić do wypełnienia ubytku. Dzięki temu posadzka odzyska utracony wygląd i znów będzie bezpieczna dla jej użytkowników.

Wróć

Informacje

Jeśli mają Państwo pytania prosimy dzwonić pod numer:

+48 698 093 270

lub mogą Państwo skorzystać z naszego formularza kontaktowego

Czy wiesz, że...

Firma KRYSTALIZACJA od kilkunastu lat z powodzeniem działa na terenie całej Polski świadcząc usługi związane z posadzkami wykonanymi z kamienia naturalnego, betonu i innych materiałów.

Oferta firmy skierowana jest do instytucji publicznych, a także hoteli, banków, kościołów i klientów indywidualnych - dla każdego zleceniodawcy posiadającego posadzkę z naturalnego kamienia wymagającą renowacji.

Wszystkie prace są wykonywane za pomocą profesjonalnych urządzeń. Bazując na wieloletnim doświadczeniu, przykładamy wagę do wysokich standardów jakości wykonania.

Nasza doświadczona, specjalistyczna kadra zawsze chętnie i profesjonalnie doradzi Państwu w wyborze rozwiązań najlepiej dopasowanych do Państwa potrzeb oraz oczekiwań.