Renowacja, odnawianie, polerowanie

Szlifowanie, krystalizacja, konserwacja

Wieloletnie doświadczenie

Specjalistyczne doradztwo

Szeroki zakres usług

Różne rodzaje powierzchni


Blog

Cover Image

Co to znaczy, że posadzka klawiszuje?

W obrębie posadzek, które powszechnie wykorzystujemy, w różnych wnętrzach może dochodzić do uszkodzeń. Jednym z poważniejszych są uszkodzenia strukturalne w obrębie nawierzchni pod postacią deformacji szczelin, pęknięć. Oprócz tego może dochodzić do odrywania się krawędzi, powstawania rozwarstwień, a nawet wysadzania oraz osadzania płyt. Najczęściej wady i uszkodzenia posadzki bez trudu zauważymy gołym okiem, jednak w przypadku niektórych przyczyna leży pod posadzką i są one zdecydowanie mniej zauważalne. O takim uszkodzeniu mówimy w sytuacji, gdy płyty betonowe lub fragmenty wylewki betonowej, poruszają się pionowo względem siebie – właśnie takie zjawisko nazywa się klawiszowaniem.

Co to dokładnie jest klawiszowanie i czy można to naprawić?

Jeśli chcielibyśmy w najprostszy możliwy sposób opisać klawiszowanie, to należałoby powiedzieć, że jest zjawisko, w którym pola dylatacyjne poruszają się względem siebie w płaszczyźnie pionowej. Konsekwencje mogą doprowadzić do zniszczenia posadzki – jej pęknięcia, odkruszania się fragmentów czy całkowitego zniszczenia. Sytuację tę można odczuć w taki sposób, że po uciśnięciu usłyszymy dudnienie, betonowy fragment będzie się poruszał i podnosił. Za istotną należy więc uznać konserwację posadzek, która odpowiednio wykonywana może prowadzić do znacznie zmniejszenia ryzyka wystąpienia tak groźnych uszkodzeń. Wprawdzie ich naprawa jest możliwa, jednak zależnie od konkretnej sytuacji i miejsca, może być kłopotliwa.

Dlaczego dochodzi do klawiszowania?

Przede wszystkim posadzka może klawiszować jeśli w nieprawidłowy sposób wykonano do niej podłoże gruntowe oraz podbudowę. Jeśli pomiędzy płytą posadzki a jej podbudową dojdzie do pojawienia się pustych przestrzeni, to w krótkim czasie może dojść do jej poruszania się i pękania. W związku z tym można z pełną stanowczością stwierdzić, że klawiszowanie posadzek występuje w sytuacji, gdy to co znajduje się pod nią, nie zostało odpowiednio wykonane. Jeśli na naszej betonowej posadzce pojawią się jakiekolwiek nieprawidłowości, czy pęknięcia to możemy zdecydować się na wykonanie renowacji posadzki. Dzięki temu również dowiemy się, czy kryje ona jakieś dodatkowe wady.

Wróć

Informacje

Jeśli mają Państwo pytania prosimy dzwonić pod numer:

+48 698 093 270

lub mogą Państwo skorzystać z naszego formularza kontaktowego

Czy wiesz, że...

Firma KRYSTALIZACJA od kilkunastu lat z powodzeniem działa na terenie całej Polski świadcząc usługi związane z posadzkami wykonanymi z kamienia naturalnego, betonu i innych materiałów.

Oferta firmy skierowana jest do instytucji publicznych, a także hoteli, banków, kościołów i klientów indywidualnych - dla każdego zleceniodawcy posiadającego posadzkę z naturalnego kamienia wymagającą renowacji.

Wszystkie prace są wykonywane za pomocą profesjonalnych urządzeń. Bazując na wieloletnim doświadczeniu, przykładamy wagę do wysokich standardów jakości wykonania.

Nasza doświadczona, specjalistyczna kadra zawsze chętnie i profesjonalnie doradzi Państwu w wyborze rozwiązań najlepiej dopasowanych do Państwa potrzeb oraz oczekiwań.