Renowacja, odnawianie, polerowanie

Szlifowanie, krystalizacja, konserwacja

Wieloletnie doświadczenie

Specjalistyczne doradztwo

Szeroki zakres usług

Różne rodzaje powierzchni


Blog

Cover Image

Co wpływa na wytrzymałość posadzki?

Posadzki są elementem każdego budynku, niezależnie od jego przeznaczenia. Jej wytrzymałość jest jednym z parametrów, które najbardziej wpływają jej popularność. Wytrzymałość konkretnej posadzki jest zależna od kilku konkretnych czynników. Jednym z nich jest materiał, z jakiego została wykonana. Najbardziej wytrzymałymi materiałami do produkcji posadzek jest granit, marmur, lastryko oraz beton. Wybór któregoś z tych surowców jest już połową sukcesu, pozwalającą na stworzenie trwałej i estetycznej posadzki.

Jakie czynniki mają największy wpływ na wytrzymałość posadzki?

W przypadku posadzek wykonanych z marmuru, lastryka  czy granitu, największy wpływ ma odpowiedni dobór rodzaju kamienia i jego grubości do rodzaju posadzki. Powierzchnie wykonywane w halach produkcyjnych muszą być bardziej odporne na obciążenia niż te układane w biurowcu. W przypadku posadzek wykonanych z betonu jest nieco więcej elementów, które mają wpływ na efekt końcowy i trwałość danej powierzchni. Dobrze wykonana posadzka betonowa powinna być tak wytrzymała, aby poradzić sobie nawet w bardzo mocno eksploatowanych budynkach.

To, czy posadzka betonowa będzie odpowiednio wytrzymała ma wpływ rodzaj oraz klasa użytego betonu. Profesjonalne firmy zajmujące się produkcją oraz renowacją posadzek wykorzystują mieszankę, która zmniejsza naturalne kurczenie się betonu, dzięki czemu powierzchnia będzie bardziej elastyczna i odporna na nacisk. Im większe planowane obciążenie, tym grubsza powinna być warstwa betonu. Odpowiedni projekt i dobór materiałów ma bardzo duży wpływ na trwałość posadzki. Na wytrzymałość posadzki z tego materiału ma również sposób wykończenia posadzki.

Na wytrzymałość posadzki bardzo duży wpływ ma jej profesjonalne wykonanie. Z tego tytułu stworzenie posadzek warto powierzyć specjalistycznej firmie, posiadającej doświadczenie i profesjonalny sprzęt. Dzięki temu posadzka będzie trwała i nie będziemy musieli naprawiać jej po krótkim czasie, lecz dopiero po kilku latach. Warto wspomnieć, że nawet profesjonalnie wykonane posadzki po kilku latach intensywnej eksploatacji mogą ulec uszkodzeniu. W takim wypadku warto zdecydować się na renowację posadzki, podczas której usunięta zostanie uszkodzona warstwa, a na jej miejscu powstanie nowa, wytrzymała wierzchnia warstwa posadzki.

Wróć

Informacje

Jeśli mają Państwo pytania prosimy dzwonić pod numer:

+48 698 093 270

lub mogą Państwo skorzystać z naszego formularza kontaktowego

Czy wiesz, że...

Firma KRYSTALIZACJA od kilkunastu lat z powodzeniem działa na terenie całej Polski świadcząc usługi związane z posadzkami wykonanymi z kamienia naturalnego, betonu i innych materiałów.

Oferta firmy skierowana jest do instytucji publicznych, a także hoteli, banków, kościołów i klientów indywidualnych - dla każdego zleceniodawcy posiadającego posadzkę z naturalnego kamienia wymagającą renowacji.

Wszystkie prace są wykonywane za pomocą profesjonalnych urządzeń. Bazując na wieloletnim doświadczeniu, przykładamy wagę do wysokich standardów jakości wykonania.

Nasza doświadczona, specjalistyczna kadra zawsze chętnie i profesjonalnie doradzi Państwu w wyborze rozwiązań najlepiej dopasowanych do Państwa potrzeb oraz oczekiwań.