Renowacja, odnawianie, polerowanie

Szlifowanie, krystalizacja, konserwacja

Wieloletnie doświadczenie

Specjalistyczne doradztwo

Szeroki zakres usług

Różne rodzaje powierzchni


Blog

Cover Image

Jak czyścić posadzkę z betonu?

Betonowe posadzki to rozwiązanie stosowane w obiektach przemysłowych, halach produkcyjnych, magazynach, czy warsztatach samochodowych. Niestety beton, choć jest trwałym materiałem, ma tendencję do szybkiego brudzenia się. Szczególnie, jeśli narażony jest na intensywne użytkowanie oraz działanie substancji chemicznych. Co zrobić, kiedy posadzka jest już mocno zabrudzona? Można ją łatwo wyczyścić.

Maszynowe czyszczenie posadzki

Zabrudzoną posadzkę betonową najszybciej można wyczyścić używając specjalistycznych maszyn czyszczących zakończonych niezbyt twardymi szczotkami lub padami. Czyszczenie maszynowe jest szczególnie polecane w obiektach, gdzie powierzchnia jest duża, a poziom zabrudzeń wysoki. Maszyna czyszcząca usuwa nie tylko zabrudzenia, ale jednocześnie usuwa zarysowania oraz uszkodzenia. Powierzchnia betonowa jest wypolerowana i możliwa do ponownego intensywnego użytkowania.

Czyszczenie ręczne betonu

Posadzki betonowe znajdujące się w mniejszych pomieszczeniach można wyczyścić ręcznie. Proces czyszczenia składa się w tym przypadku z trzech kroków. Po pierwsze posadzkę betonową należy odkurzyć przy wykorzystaniu specjalistycznych odkurzaczy do betonu. Dzięki temu można usunąć kurz oraz wszelkie inne zabrudzenia. Następnie posadzkę się czyści za pomocą specjalistycznych środków przeznaczonych do czyszczenia betonu. Ostatni krok to impregnacja, czyli zabezpieczenie betonu przed powstawaniem zabrudzeń. Czyszczenie ręczne zaleca się wykonywać przynajmniej raz w roku. Dzięki temu posadzka będzie nie tylko czysta, ale przede wszystkim możliwe będzie wykrycie ewentualnych pęknięć, które mogą wpływać negatywnie na trwałość betonu.

Wróć

Informacje

Jeśli mają Państwo pytania prosimy dzwonić pod numer:

+48 698 093 270

lub mogą Państwo skorzystać z naszego formularza kontaktowego

Czy wiesz, że...

Firma KRYSTALIZACJA od kilkunastu lat z powodzeniem działa na terenie całej Polski świadcząc usługi związane z posadzkami wykonanymi z kamienia naturalnego, betonu i innych materiałów.

Oferta firmy skierowana jest do instytucji publicznych, a także hoteli, banków, kościołów i klientów indywidualnych - dla każdego zleceniodawcy posiadającego posadzkę z naturalnego kamienia wymagającą renowacji.

Wszystkie prace są wykonywane za pomocą profesjonalnych urządzeń. Bazując na wieloletnim doświadczeniu, przykładamy wagę do wysokich standardów jakości wykonania.

Nasza doświadczona, specjalistyczna kadra zawsze chętnie i profesjonalnie doradzi Państwu w wyborze rozwiązań najlepiej dopasowanych do Państwa potrzeb oraz oczekiwań.