Renowacja, odnawianie, polerowanie

Szlifowanie, krystalizacja, konserwacja

Wieloletnie doświadczenie

Specjalistyczne doradztwo

Szeroki zakres usług

Różne rodzaje powierzchni


Blog

Cover Image

Jak odnowić posadzkę z lastryko?

Lastryko jest sztucznym kamieniem, wykorzystywanym do budowy schodów, parapetów i płyt nagrobkowych. Występuje w różnych kolorach, dzięki dodanym pigmentom. Lastryko cieszy się w Polsce coraz większym zainteresowaniem. Stosowane jest we wnętrzach, gdyż jest tańszą wersją naturalnego kamienia. Z lastryko tworzy się piękne stylizacje, w aranżacji wnętrz. Architekci wykorzystują ten materiał budowlany, nie tylko w branży budowlanej, ale także dekoracyjnej i ogrodowej. Lastryko umożliwia tworzenie wzorów, napisów i znaków firmowych, dzięki stosowaniu różnorodne kolorystyki grysu. Lastryko, choć jest często stosowane do budowy nagrobków, również wykorzystywane jest do tworzenia eleganckich posadzek. Podobnie z resztą jak granit, ma różnorodne zastosowanie. Z lastryko powstają więc piękne i oryginalne posadzki. Nawet jeżeli posadzka z czasem nie będzie wyglądać jak nowa, to zawsze jest możliwość przywrócenia jej pierwotnego wyglądu. Tworzeniem posadzki lastryko zajmuje się firma Krystalizacja, która posiada fachową wiedzę i odpowiednie maszyny. Lastryko stosowane jest w budynkach biurowych i mieszkalnych oraz w halach przemysłowych.

Jak starzeje się lastryko?

Lastryko jest trwałym materiałem, ale niestety nieodpornym całkowicie na uszkodzenia, podczas codziennego użytkowania. Z czasem posadzki w niektórych miejscach przecierają się i pękają, a nawet matowieją i szarzeją. Tracą wówczas na wizualizacji. Należy je poddać jak najszybszej renowacji, by zapobiec całkowitemu zniszczeniu. Matowe i szare lastryko trzeba odświeżyć, by poprawić trwałość materiału. Najczęściej renowacji podlegają schody i posadzki, ponieważ są użytkowane. Pozostałe produkty jak np. parapety, przetrwają wiele lat bez konieczności odświeżania, o ile nie zmatowieją. Odświeżanie lastryko daje znakomite rezultaty, więc naprawdę warto pomyśleć o renowacji, zniszczonych elementów z tego wyjątkowego materiału. Przede wszystkim lastryko, poza efektami specjalnymi i długoletnim użytkowaniem, jest bezpieczne dla użytkowników. Naprawdę warto pomyśleć o wykonaniu schodów i posadzki z lastryko w domu jednorodzinnym, ponieważ kamień jest antypoślizgowy i bardzo łatwy w utrzymaniu czystości.

Jak odnowić posadzkę z lastryko?

Schody i posadzka z lastryko wymagają odpowiednich zabiegów, ponieważ materiał jak już wspomnieliśmy, zarysowuje się, pęka, szarzeje i matowieje. Popękane lastryko należy naprawić i odnowić, uzupełniając ubytki i szlifując powierzchnię elementów, specjalnymi preparatami zabezpieczającymi powierzchnię wyposażenia wnętrz. Przed wykonywaniem prac renowacyjnych, lastryko należy dokładnie oczyścić i usunąć zabrudzenia. Jedną z metod jest szlifowanie, które lastryko przywraca połysk, likwiduje głębokie rysy i wszelkiego rodzaju zniszczenia, a ponadto likwiduje nierówności powstałe w posadzce. Podczas szlifowania wykorzystuje się frezy diamentowe. I ściernice. Kolejnym zabiegiem jest polerowanie, które z kolei pozwala na odzyskanie naturalnego koloru i lustrzanego połysku lastryko. Przed przystąpieniem do wykonywania jakichkolwiek prac renowacyjnych należy zawsze bardzo dokładnie oczyścić lastryko oraz usunąć wszelkie zabrudzenia, które to jeszcze wniknęły w tworzywo. Lastryko podlega odnowienia, ale dopiero po wielu latach użytkowania. Renowacją zajmują się specjalistyczne firmy.  

Wróć

Informacje

Jeśli mają Państwo pytania prosimy dzwonić pod numer:

+48 698 093 270

lub mogą Państwo skorzystać z naszego formularza kontaktowego

Czy wiesz, że...

Firma KRYSTALIZACJA od kilkunastu lat z powodzeniem działa na terenie całej Polski świadcząc usługi związane z posadzkami wykonanymi z kamienia naturalnego, betonu i innych materiałów.

Oferta firmy skierowana jest do instytucji publicznych, a także hoteli, banków, kościołów i klientów indywidualnych - dla każdego zleceniodawcy posiadającego posadzkę z naturalnego kamienia wymagającą renowacji.

Wszystkie prace są wykonywane za pomocą profesjonalnych urządzeń. Bazując na wieloletnim doświadczeniu, przykładamy wagę do wysokich standardów jakości wykonania.

Nasza doświadczona, specjalistyczna kadra zawsze chętnie i profesjonalnie doradzi Państwu w wyborze rozwiązań najlepiej dopasowanych do Państwa potrzeb oraz oczekiwań.