Renowacja, odnawianie, polerowanie

Szlifowanie, krystalizacja, konserwacja

Wieloletnie doświadczenie

Specjalistyczne doradztwo

Szeroki zakres usług

Różne rodzaje powierzchni


Blog

Cover Image

Jak usuwać zabrudzenia z posadzek granitowych?

Kamień jest surowcem dosyć odpornym na różnego rodzaju zabrudzenia. Niekiedy jednak może dość do sytuacji, kiedy plama nie będzie tak łatwa do usunięcia, bądź nie będzie można jej zmyć domowymi sposobami. W przypadku takich zaplamień, jak i różnego rodzaju uszkodzeń czy pęknięć, warto rozważyć poddanie posadzki profesjonalnej renowacji, która pozwoli na pozbycie się wszelkich zabrudzeń, jednocześnie przywracając piękny wygląd i blask tej powierzchni.

W jaki sposób najłatwiej usunąć plamy z posadzki granitowej?

Najczęściej występującymi zabrudzeniami, dotyczącymi posadzek granitowych są rdzawe przebarwienia, plamy od roślin oraz wapienne osady. Niekiedy dochodzi również do zabrudzenia tłustymi substancjami, sadzą czy różnego rodzaju farbami. Odpowiedni dobór środków i szybka reakcja pozwoli na przywrócenie posadzki do pierwotnego stanu. Jeżeli domowe sposoby nie dadzą rady, warto skusić się na wykonanie profesjonalnego czyszczenia granitu. Jest to świetne rozwiązanie również wtedy, kiedy posadzka wraz z czasem przestała efektownie wyglądać.

Posadzki zewnętrzne często narażone są na niekorzystne warunki atmosferyczne. Jeżeli postawione na granitowej powierzchni elementy metalowe zaczną rdzewieć, pozostawią po sobie brzydkie, pomarańczowe ślady na posadzce. Jeżeli nie zostaną szybko usunięte, może dość do trwałego zanieczyszczenia tego kamienia. Dobrym sposobem na usunięcie świeżej plamy z rdzy jest wykonanie okładu z odrdzewiacza, który w szybkim czasie pozwoli na usunięcie tego zabrudzenia.

Osady i zacieki najłatwiej usunąć za pomocą stalowego czyścika lub specjalnego środka do usuwania tego rodzaju plam. Drugi sposób sprawdzi się w sytuacji, kiedy kamień jest delikatny i może dość do jego porysowania. Plamy i tłuste ślady wymagają rozpuszczenia chemicznego lub wywabienia. Podobne działanie będzie konieczne w przypadku zabrudzenia posadzki farbą. Do tego celu wykorzystuje się specjalne pasty lub rozpuszczalniki. Jeżeli tłuszcz wszedł zbyt głęboko w pory kamienia, konieczne będzie jego wyszlifowanie i odnowienie. Zabrudzenia powstałe przez sadzę najłatwiej usunąć poprzez rozpuszczenie. Jak widać, do usuwania większości zabrudzeń z posadzek granitowych konieczne jest wykorzystanie profesjonalnych środków. Aby usunąć całkowicie wszelkie zanieczyszczenia, najlepiej zlecić to profesjonalistom posiadającym nie tylko odpowiednie środki, ale i specjalistyczny sprzęt i doświadczenie.

Wróć

Informacje

Jeśli mają Państwo pytania prosimy dzwonić pod numer:

+48 698 093 270

lub mogą Państwo skorzystać z naszego formularza kontaktowego

Czy wiesz, że...

Firma KRYSTALIZACJA od kilkunastu lat z powodzeniem działa na terenie całej Polski świadcząc usługi związane z posadzkami wykonanymi z kamienia naturalnego, betonu i innych materiałów.

Oferta firmy skierowana jest do instytucji publicznych, a także hoteli, banków, kościołów i klientów indywidualnych - dla każdego zleceniodawcy posiadającego posadzkę z naturalnego kamienia wymagającą renowacji.

Wszystkie prace są wykonywane za pomocą profesjonalnych urządzeń. Bazując na wieloletnim doświadczeniu, przykładamy wagę do wysokich standardów jakości wykonania.

Nasza doświadczona, specjalistyczna kadra zawsze chętnie i profesjonalnie doradzi Państwu w wyborze rozwiązań najlepiej dopasowanych do Państwa potrzeb oraz oczekiwań.