Renowacja, odnawianie, polerowanie

Szlifowanie, krystalizacja, konserwacja

Wieloletnie doświadczenie

Specjalistyczne doradztwo

Szeroki zakres usług

Różne rodzaje powierzchni


Blog

Cover Image

Jak zapewnić posadzce efekt trwałego połysku?

Posadzki z marmuru, granitu, czy lastryko są kosztowne, ale też szeroko doceniane ze względu na swoją wytrzymałość oraz niesamowity wygląd. Efekt nowo wybudowanego obiektu zawsze dodaje kilka punktów do jego atrakcyjności i rzutuje na poczucie wyższego standardu pomieszczeń. Jednakże nawet marmur, czy granit z czasem tracą swoje walory wizualne, powodując, że wnętrze staje się nieco bardziej nudne i sprawia wrażenie zaniedbanego. Co zrobić, aby nadać posadzkom nowy wygląd bez konieczności ich wymiany?

Polerowanie – niezawodny sposób nadania podłodze drugiej młodości

Najskuteczniejszym sposobem na odnowienie i nadanie powierzchni wysokiego połysku, jest poddanie jej renowacji i polerowaniu. Proces polega na ścieraniu cienkiej warstwy materiału za pomocą diamentowych ściernic. Powstały urobek jest zbierany odkurzaczem przemysłowym, a powierzchnia jest dokładnie osuszana. Efekt potrafi wprawić niejednego w osłupienie, gdyż posadzka wygląda jak nowa. Sam materiał zyskuje zwiększoną odporność na zarysowania, a do tego jest łatwiejszy w czyszczeniu i konserwacji. Co jednak zrobić, aby utrzymać ten efekt jak najdłużej? Najlepszym sposobem jest poddanie świeżo wypolerowanej podłogi procesowi krystalizacji.

Czym jest krystalizacja i dlaczego warto ją łączyć z polerowaniem?

Świetnym i bardzo popularnym rozwiązaniem z zakresu konserwacji posadzek z marmuru, granitu, czy też lastryko jest krystalizacja. Jet to proces uzupełniający tradycyjne metody renowacji posadzki. Polega on na  utwardzaniu i zabezpieczeniu powierzchni posadzki przed zarysowaniem, czy działaniem substancji chemicznych. Sam proces wykorzystuje krystalizator, który wpływa na właściwości miękkich elementów kamienia (kryształki węglanu wapnia) i powoduje ich utwardzenie. Dzięki temu posadzka jest bardzo wytrzymała oraz odzyskuje swój naturalny blask, nie tracąc swoich właściwości antypoślizgowych.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami, który pomogą dobrać najlepsze rozwiązanie do Państwa potrzeb. Oferujemy usługi związane z czyszczeniem i szlifowaniem posadzek, polerowaniem podłóg, renowacją i odnawianiem marmuru, lastryko, granitu oraz posadzek betonowych.

Wróć

Informacje

Jeśli mają Państwo pytania prosimy dzwonić pod numer:

+48 698 093 270

lub mogą Państwo skorzystać z naszego formularza kontaktowego

Czy wiesz, że...

Firma KRYSTALIZACJA od kilkunastu lat z powodzeniem działa na terenie całej Polski świadcząc usługi związane z posadzkami wykonanymi z kamienia naturalnego, betonu i innych materiałów.

Oferta firmy skierowana jest do instytucji publicznych, a także hoteli, banków, kościołów i klientów indywidualnych - dla każdego zleceniodawcy posiadającego posadzkę z naturalnego kamienia wymagającą renowacji.

Wszystkie prace są wykonywane za pomocą profesjonalnych urządzeń. Bazując na wieloletnim doświadczeniu, przykładamy wagę do wysokich standardów jakości wykonania.

Nasza doświadczona, specjalistyczna kadra zawsze chętnie i profesjonalnie doradzi Państwu w wyborze rozwiązań najlepiej dopasowanych do Państwa potrzeb oraz oczekiwań.