Renowacja, odnawianie, polerowanie

Szlifowanie, krystalizacja, konserwacja

Wieloletnie doświadczenie

Specjalistyczne doradztwo

Szeroki zakres usług

Różne rodzaje powierzchni


Blog

Cover Image

Jaką rolę w renowacji posadzek odgrywa żywica?

Posadzka narażona na intensywną eksploatację z biegiem czasu zużywa się, a jej wierzchnia warstwa musi zostać poddana renowacji. Po wytarciu górnej warstwy następuje wypłukiwanie spoiwa wiążącego kruszywo w podłożu betonowym, co prowadzi do odsłonięcia ziaren kruszywa betonowego, pęknięć, uszkodzeń i odprysków. Zahamowanie procesu postępującej degradacji możliwe jest tylko poprzez wykonanie renowacji nawierzchni.

Przyczyny uszkodzeń posadzki

Przy dobieraniu sposobu renowacji posadzki ważne jest ustalenie przyczyn powstania uszkodzeń. Pozwala to na opracowanie prawidłowej metody ich trwałego usunięcia. Dodatkowo należy określić, czy ustąpiła już przyczyna powstania uszkodzeń, czy zakończył się już proces osiadania podłoża lub budynku oraz, czy powstałe pęknięcie osiągnęło już szerokość graniczną. Najczęstszym rodzajem uszkodzeń posadzek są pęknięcia i zarysowania,  zawilgocenia i zanieczyszczenia, uszkodzenia miejscowe oraz uszkodzenia i nierówności na dużych powierzchniach. Posadzki narażone są na działanie wielu czynników zewnętrznych, które wywierają na nie niekorzystny wpływ. Ruch pieszy, ruch wózków widłowych i paletowych, przeciąganie po posadzce ciężkich palet, upadki na posadzkę ciężkich przedmiotów czy twarde kółka ciężkich wózków powodują powolną degradację posadzki. Do tego dochodzi ścieranie wierzchniej warstwy zabezpieczającej, co w rezultacie prowadzi do pylenia posadzki i coraz szybsze jej niszczenie. Brak szybkiej reakcji na pojawiające się uszkodzenia, może doprowadzić do konieczności przeprowadzenia kosztownej naprawy. Wykonanie renowacji nawierzchni pozwoli na zahamowanie procesu degradacji i sprawi, że posadzka będzie odpowiednio wzmocniona, zabezpieczona i odświeżona.

Naprawa pęknięć z użyciem żywicy

Uszkodzenia i nierówności posadzek na dużych powierzchniach można naprawiać, używając różnych produktów, w zależności od głębokości ubytków. Do głębszych uszkodzeń najlepiej sprawdzają się rozwiązania systemowe do renowacji posadzek. Kilkumilimetrowe ubytki uzupełnia się, stosując szpachlówki żywiczne lub rozlewne posadzki epoksydowe. Istniejące pęknięcie należy poszerzyć mechanicznie oraz wykonać nacięcia poprzeczne. Wszystkie bruzdy należy dokładnie odkurzyć, aby usunąć powstały pył. Po przygotowaniu żywicy należy ją wlać w pęknięcie oraz nacięcia, a w bruzdach poprzecznych trzeba umieścić stalowe łączniki. Całość powinna zostać przesypana piaskiem kwarcowym, po związaniu żywicy luźny piasek należy usunąć. Wykonanie wszystkich zabiegów w odpowiedniej kolejności sprawia, że powierzchnia betonu jest wygładzona i wyrównana.

Wróć

Informacje

Jeśli mają Państwo pytania prosimy dzwonić pod numer:

+48 698 093 270

lub mogą Państwo skorzystać z naszego formularza kontaktowego

Czy wiesz, że...

Firma KRYSTALIZACJA od kilkunastu lat z powodzeniem działa na terenie całej Polski świadcząc usługi związane z posadzkami wykonanymi z kamienia naturalnego, betonu i innych materiałów.

Oferta firmy skierowana jest do instytucji publicznych, a także hoteli, banków, kościołów i klientów indywidualnych - dla każdego zleceniodawcy posiadającego posadzkę z naturalnego kamienia wymagającą renowacji.

Wszystkie prace są wykonywane za pomocą profesjonalnych urządzeń. Bazując na wieloletnim doświadczeniu, przykładamy wagę do wysokich standardów jakości wykonania.

Nasza doświadczona, specjalistyczna kadra zawsze chętnie i profesjonalnie doradzi Państwu w wyborze rozwiązań najlepiej dopasowanych do Państwa potrzeb oraz oczekiwań.