Renowacja, odnawianie, polerowanie

Szlifowanie, krystalizacja, konserwacja

Wieloletnie doświadczenie

Specjalistyczne doradztwo

Szeroki zakres usług

Różne rodzaje powierzchni


Blog

Cover Image

Marmur czy granit - który kamień lepiej nada się na podłogę

Marmurowe schody i posadzki od zawsze kojarzą się z luksusem. Z kolei ponadczasowy wygląd i niezwykła trwałość granitu przyciągają miłośników klasyki i minimalistów. Sprawdźmy, jakie korzyści niesie za sobą wybór kamiennych posadzek i który kamień będzie lepszym wyborem na podłogę.

Marmur – wybór dla każdego?

Marmur to niezwykle efektowny kamień, który sprawdzi się w każdym typie pomieszczeń. Smugowa faktura i różnorodne odcienie sprawiają, że będzie świetnie komponował się z innymi materiałami, np. szkłem i metalem. Co więcej, jest łatwy w obróbce i wykazuje dużą odporność na korodowanie. Biorąc pod uwagę unikalną fakturę, najlepiej prezentuje się na dużych powierzchniach, na których może zostać należycie wyeksponowany.
Warto jednak zaznaczyć, że w odróżnieniu od granitu jest mniej odporny na ścieranie i może ulec przebarwieniu pod wpływem działania kwasów (detergentów, octu czy owoców).

Granit – trwały ekwiwalent marmuru?

Granit, podobnie jak marmur, jest niebywale szlachetnym i estetycznym materiałem. W zależności od preferencji można mu nadać fakturę polerowaną (idealną do wnętrz nowoczesnych i klasycznych) lub antykowaną (do wnętrz stylizowanych na retro i eklektycznych). W odróżnieniu od marmuru jest w pełni odporny na ścieranie, plamy i przebarwienia, dlatego może być układany także na tarasie. Nie

Wykorzystanie kamieni naturalnych przy budowie domu

Wielu właścicieli domów jednorodzinnych decyduje się na połączenie funkcjonalności granitu i unikatowości marmuru. Dobrym rozwiązaniem dylematów aranżacyjnych jest zastosowanie dwóch kamieni – marmuru wewnątrz domu oraz granitu na tarasie i miejscach o średnim i dużym natężeniu ruchu, takich jak korytarze czy schody zewnętrzne. Wielu architektów wykorzystuje granit także do wyłożenia ścieżek ogrodowych i otoczenia altanki oraz innych elementów małej architektury. Połączenie dwóch typów kamieni może dać bardzo satysfakcjonujące rezultaty – zwłaszcza jeżeli kolory i faktury obydwu materiałów będą w pełni spójne i dobrane w sposób przemyślany.

Wróć

Informacje

Jeśli mają Państwo pytania prosimy dzwonić pod numer:

+48 698 093 270

lub mogą Państwo skorzystać z naszego formularza kontaktowego

Czy wiesz, że...

Firma KRYSTALIZACJA od kilkunastu lat z powodzeniem działa na terenie całej Polski świadcząc usługi związane z posadzkami wykonanymi z kamienia naturalnego, betonu i innych materiałów.

Oferta firmy skierowana jest do instytucji publicznych, a także hoteli, banków, kościołów i klientów indywidualnych - dla każdego zleceniodawcy posiadającego posadzkę z naturalnego kamienia wymagającą renowacji.

Wszystkie prace są wykonywane za pomocą profesjonalnych urządzeń. Bazując na wieloletnim doświadczeniu, przykładamy wagę do wysokich standardów jakości wykonania.

Nasza doświadczona, specjalistyczna kadra zawsze chętnie i profesjonalnie doradzi Państwu w wyborze rozwiązań najlepiej dopasowanych do Państwa potrzeb oraz oczekiwań.