Renowacja, odnawianie, polerowanie

Szlifowanie, krystalizacja, konserwacja

Wieloletnie doświadczenie

Specjalistyczne doradztwo

Szeroki zakres usług

Różne rodzaje powierzchni


Blog

Cover Image

Na czym polega zabieg krzemianowania posadzki?

Krzemianowanie posadzki jest sposobem na zabezpieczenie powierzchni betonu przed uszkodzeniami. Zabieg ten stosuje się jako jeden z etapów renowacji posadzek betonowych, jednak równie często krzemianowanie wykonuje się w przypadku nowego betonu, aby wzmocnić jego strukturę. Wyjaśniamy, na czym polega krzemianowanie posadzek.

Krzemianowanie posadzek betonowych - kiedy znajduje zastosowanie?

Odpowiednio dobrany beton pozwala na wykonanie trwałych i odpornych na różne uszkodzenia posadzek m.in. w obiektach mieszkalnych, użytkowych i przemysłowych. Beton, choć jest odporny na uszkodzenia, to z czasem zaczyna pylić oraz pojawiają się na nim rysy, pęknięcia i większe ubytki. Nie trzeba wówczas zrywać betonu i wykonywać posadzki od nowa, bo często na poprawę właściwości i estetyki betonu pozwala jego renowacja. Uwzględnia ona krzemianowanie posadzki, które jest jednym z etapów naszych kompleksowych usług. Zajmujemy się profesjonalną renowacją różnego rodzaju posadzek, którym przywracamy trwałość i estetyczny wygląd. Krzemianowanie betonu wykonujemy m.in. w przypadku kruszących się i pylących posadzek po wcześniejszym przygotowaniu powierzchni betonu. Zabieg ten pozwala na wzmocnienie betonu i znaczne przedłużenie jego żywotności.

Krzemianowanie posadzki krok po kroku

Zabieg krzemianowania posadzki wymaga wcześniejszego przygotowania betonu. Kluczowe jest naprawienie ubytków oraz przeszlifowanie powierzchni posadzki w celu usunięcia zarysowań i otworzenia betonu przed zabiegiem krzemianowania. Na prawidłowo przygotowane podłoże aplikowany jest krzemian, który wnika w beton na głębokość około 8 mm. Głęboka penetracja krzemianu i jego właściwości wiążące sprawiają, że posadzka betonowa zyskuje dodatkową ochronę przed uszkodzeniami i znacząco zwiększa swoją twardość. Aby można było w pełni korzystać z właściwości odnowionej posadzki betonowej, trzeba zabezpieczyć beton na czas wiązania krzemianu odpowiednio dobranym impregnatem. Pozwala on uniknąć konieczności czasowego wyłączenia krzemianowanego betonu z użytkowania, a także dodatkowo chroni beton przed niszczeniem.

Wróć

Informacje

Jeśli mają Państwo pytania prosimy dzwonić pod numer:

+48 698 093 270

lub mogą Państwo skorzystać z naszego formularza kontaktowego

Czy wiesz, że...

Firma KRYSTALIZACJA od kilkunastu lat z powodzeniem działa na terenie całej Polski świadcząc usługi związane z posadzkami wykonanymi z kamienia naturalnego, betonu i innych materiałów.

Oferta firmy skierowana jest do instytucji publicznych, a także hoteli, banków, kościołów i klientów indywidualnych - dla każdego zleceniodawcy posiadającego posadzkę z naturalnego kamienia wymagającą renowacji.

Wszystkie prace są wykonywane za pomocą profesjonalnych urządzeń. Bazując na wieloletnim doświadczeniu, przykładamy wagę do wysokich standardów jakości wykonania.

Nasza doświadczona, specjalistyczna kadra zawsze chętnie i profesjonalnie doradzi Państwu w wyborze rozwiązań najlepiej dopasowanych do Państwa potrzeb oraz oczekiwań.