Renowacja, odnawianie, polerowanie

Szlifowanie, krystalizacja, konserwacja

Wieloletnie doświadczenie

Specjalistyczne doradztwo

Szeroki zakres usług

Różne rodzaje powierzchni


Blog

Cover Image

Najczęstsze błędy w wykonaniu posadzek

Prawidłowe wykonanie posadzki to trudne zadanie, dlatego warto powierzyć je fachowcom. Samodzielne prace wykończeniowe lub korzystanie z usług niedoświadczonej ekipy budowlanej, mogą skutkować popełnieniem błędów, które rzutują nie tylko na estetykę posadzki. Wyjaśniamy, jakie błędy w wykonaniu posadzek popełniane są najczęściej i w jaki sposób je naprawić.

Co sprawia, że pojawiają się błędy podczas wykonania posadzki?

Brak doświadczenia, pośpiech, a może słabej jakości materiały? Co jest przyczyną pojawienia się błędów podczas wykonania posadzki? Wszystko po trochu, jednak ważną kwestią jest także właściwy dobór materiałów i ich układanie w sprzyjających ku temu warunkach. Posadzkę należy układać na odpowiednio przygotowanym podłożu, zgodnie z wymogami dotyczącymi kładzenia konkretnych materiałów, a także pamiętając o szczelinach dylatacyjnych, których brak może skutkować uszkodzeniem posadzki. Popełnione przez wykonawców błędy zawsze skutkują poważnymi problemami, prowadząc m.in. do pojawienia się pęknięć. Niektóre uszkodzenia możemy usunąć w dość prosty sposób, np. decydując się na renowację posadzki, jednak w wielu przypadkach konieczne może być jej zerwanie i wykonanie od nowa.

Błędy w wykonaniu posadzki, których warto unikać… 

Najczęstszym błędem wykonawców posadzek jest niewłaściwe przygotowanie podłoża. Jastrych to kluczowy element większości posadzek, dlatego niezbędne jest przestrzeganie zasad jego wykonania. Często zdarza się, że warstwa podłoża jest zbyt cienka lub krzywa, co skutkuje m.in. odkształceniami posadzki i pękaniem materiałów, z których została wykonana. Równie często popełnianym błędem jest brak dylatacji lub jej niewłaściwe wykonanie – i w tym przypadku skutkiem zaniedbań jest uszkodzenie posadzki.

Wśród często popełnianych błędów możemy także wyróżnić niewłaściwy dobór materiałów wykończeniowych, z których powstają posadzki. Uwzględnia on m.in. wybór miękkiego drewna na posadzkę i podatnego na uszkodzenia kamienia naturalnego. Wytrzymałość materiałów posadzkowych jest kluczowym kryterium ich wyboru zarówno w przypadku budynków użyteczności publicznej, jak i przestrzeni prywatnej. Dość często zdarza się, że decydujemy się na pozorne oszczędności, wykonując posadzkę z materiałów, które nie są odporne na intensywne użytkowanie lub działanie np. wilgoci. Błędy podczas wykonania posadzek dotyczą także modnych w ostatnich latach posadzek betonowych. Zaliczamy do nich niewłaściwy wybór mieszanki betonowej, co skutkuje m.in. szybkim ścieraniem się posadzki, pojawieniem się pęknięć i powstawaniem ubytków.

Wróć

Informacje

Jeśli mają Państwo pytania prosimy dzwonić pod numer:

+48 698 093 270

lub mogą Państwo skorzystać z naszego formularza kontaktowego

Czy wiesz, że...

Firma KRYSTALIZACJA od kilkunastu lat z powodzeniem działa na terenie całej Polski świadcząc usługi związane z posadzkami wykonanymi z kamienia naturalnego, betonu i innych materiałów.

Oferta firmy skierowana jest do instytucji publicznych, a także hoteli, banków, kościołów i klientów indywidualnych - dla każdego zleceniodawcy posiadającego posadzkę z naturalnego kamienia wymagającą renowacji.

Wszystkie prace są wykonywane za pomocą profesjonalnych urządzeń. Bazując na wieloletnim doświadczeniu, przykładamy wagę do wysokich standardów jakości wykonania.

Nasza doświadczona, specjalistyczna kadra zawsze chętnie i profesjonalnie doradzi Państwu w wyborze rozwiązań najlepiej dopasowanych do Państwa potrzeb oraz oczekiwań.