Renowacja, odnawianie, polerowanie

Szlifowanie, krystalizacja, konserwacja

Wieloletnie doświadczenie

Specjalistyczne doradztwo

Szeroki zakres usług

Różne rodzaje powierzchni


Blog

Cover Image

Posadzka w hipermarkecie. Jakie standardy powinna spełniać?

Odporność na plamy, wytrzymałość i zdolność do przetrwania intensywnego ruchu pieszego, to tylko niektóre kryteria stawiane przed posadzkami supermarketów. Sprawdźmy, czym powinna cechować się dobra posadzka do zastosowań komercyjnych i który materiał wykonawczy jest najbardziej wytrzymały.

Posadzki w supermarkecie – kryteria wyboru

Podstawowym kryterium wyboru posadzek są niskie koszty utrzymania. Posadzki muszą wytrzymać ciągłe i intensywne obciążenie, nie ujawniając oznak zużycia, dlatego najlepszym wyborem będą podłogi pokryte żywicą epoksydową lub innymi żywicami wymagają niewielkiej bieżącej konserwacji. Dobrej jakości posadzki muszą być odporne na działanie środków chemicznych i łatwe w utrzymaniu w czystości, a przy tym na tyle uniwersalne, że nadadzą się do użytku w całym sklepie. Nieporowata powierzchnia, powłoka epoksydowa i posadzka żywiczna zapobiegają wchłanianiu plam, dzięki czemu podłogi wyglądają jak nowe przez lata. Z kolei bezszwowa struktura sprawia, że czyszczenie podłóg jest mniej kłopotliwe.

Bezpieczeństwo i funkcjonalność

Sklepy są przestrzeniami publicznymi, które muszą spełniać zarówno wymogi funkcjonalne, jak i estetyczne. W przypadku wielkopowierzchniowych sklepów świetnie sprawdzą się antypoślizgowe rozwiązania podłogowe, które zmniejszą liczbę wypadków i obrażeń w miejscu pracy. Umieszczenie wskazówek dotyczących kierunku w podłodze może z kolei okazać się pomocne dla klientów i usprawnić ruch sklepowy.

Jakie posadzki wybrać?

Podłogi epoksydowe i inne posadzki z chemii polimerowej są opłacalne, mocne, trwałe i atrakcyjne pod względem wizualnym. Rozwiązania bezfugowe sprawiają, że posadzki nie zbierają brudu lub bakterii, a ich czyszczenie nie wymaga dużych nakładów pracy – wystarczy tradycyjny środek do czyszczenia powierzchni, aby utrzymać połysk podłogi.
W przypadku powierzchni, na których pracuje ciężki sprzęt, lub istnieje ryzyko wycieku chemikaliów, świetnie sprawdzi się polerowany beton, czyli betonowa płyta, która została wypolerowana do takiego stopnia, że ​​tworzy solidną, nieprzepuszczalną powierzchnię o atrakcyjnym połysku.

Wróć

Informacje

Jeśli mają Państwo pytania prosimy dzwonić pod numer:

+48 698 093 270

lub mogą Państwo skorzystać z naszego formularza kontaktowego

Czy wiesz, że...

Firma KRYSTALIZACJA od kilkunastu lat z powodzeniem działa na terenie całej Polski świadcząc usługi związane z posadzkami wykonanymi z kamienia naturalnego, betonu i innych materiałów.

Oferta firmy skierowana jest do instytucji publicznych, a także hoteli, banków, kościołów i klientów indywidualnych - dla każdego zleceniodawcy posiadającego posadzkę z naturalnego kamienia wymagającą renowacji.

Wszystkie prace są wykonywane za pomocą profesjonalnych urządzeń. Bazując na wieloletnim doświadczeniu, przykładamy wagę do wysokich standardów jakości wykonania.

Nasza doświadczona, specjalistyczna kadra zawsze chętnie i profesjonalnie doradzi Państwu w wyborze rozwiązań najlepiej dopasowanych do Państwa potrzeb oraz oczekiwań.