Renowacja, odnawianie, polerowanie

Szlifowanie, krystalizacja, konserwacja

Wieloletnie doświadczenie

Specjalistyczne doradztwo

Szeroki zakres usług

Różne rodzaje powierzchni


Blog

Cover Image

Renowacja posadzki z marmuru krok po kroku

Posadzka z marmuru zachwyca szlachetnym wyglądem. Sprawdzi się  i w nowoczesnym stylu, jak również we wnętrzach klasycznych. Co jednak zrobić, kiedy w wyniku codziennego użytkowania powierzchnia zmatowiła się, zaplamiła? Zobaczmy, jak powinna przebiegać renowacja posadzki z marmuru?

Rodzaje prac renowacyjnych

W przypadku posadzek marmuru, renowacja polega na delikatnym zeszlifowaniu wierzchniej warstwy kamienia — celem uzyskania idealnie równej płaszczyzny oraz usunięcia codziennych śladów korzystania z posadzki i starych warstw środków do pielęgnacji kamienia. Można wyróżnić 3 sposoby prowadzenia renowacji posadzek z marmuru: w wersji niestandardowej prowadzi się indywidualnie do stanu podłogi prace naprawcze, typu usunięcie wypłukania spoin, ułożenie na nowo posadzki wraz z odświeżeniem warstwy wierzchniej kamienia, celem usunięcia nierówności, zmatowień i plam. Ten rodzaj prac wykonywany jest najczęściej, powinien przebiegać on według ściśle określonej procedury. Gdy uszkodzenia posadzki są niewielkie w postaci niewielkich rys i małych uchybień w połysku istnieje możliwość przeprowadzenia uproszczonej odnowy podłogi z marmuru poprzez zmatowienie chemiczne lub mechaniczne jej, utwardzenie i wybłyszczenie posadzki w wyniku krystalizacji, oczywiście po uprzednim gruntownym jej oczyszczeniu.

Jakie są etapu renowacji posadzki z marmuru?

W pierwszym kroku trzeba zdjąć stare warstwy polimerowe i nagromadzony brud. Używa się do tego celu specjalistycznej chemii i szorowarek mechanicznych, który kończy się neutralizacją kamienia wodą. W drugim etapie pora na polerowanie diamentowymi narzędziami posadzki celem usunięcia wszelkich nierówności, rys, szkodliwego oddziaływania promieni UV. W razie konieczności uzupełnia się większe ubytki dobranym kolorystycznie do posadzki żywicą, ponowne polerowanie i uzupełnianie brakujących fug wraz z polerowaniem podłogi proszkiem polerskim. Na sam koniec nakłada się impregnat polimerowy, celem utworzenia na powierzchni marmuru bariery ochronnej przed plamami, zabrudzeniem.

Wróć

Informacje

Jeśli mają Państwo pytania prosimy dzwonić pod numer:

+48 698 093 270

lub mogą Państwo skorzystać z naszego formularza kontaktowego

Czy wiesz, że...

Firma KRYSTALIZACJA od kilkunastu lat z powodzeniem działa na terenie całej Polski świadcząc usługi związane z posadzkami wykonanymi z kamienia naturalnego, betonu i innych materiałów.

Oferta firmy skierowana jest do instytucji publicznych, a także hoteli, banków, kościołów i klientów indywidualnych - dla każdego zleceniodawcy posiadającego posadzkę z naturalnego kamienia wymagającą renowacji.

Wszystkie prace są wykonywane za pomocą profesjonalnych urządzeń. Bazując na wieloletnim doświadczeniu, przykładamy wagę do wysokich standardów jakości wykonania.

Nasza doświadczona, specjalistyczna kadra zawsze chętnie i profesjonalnie doradzi Państwu w wyborze rozwiązań najlepiej dopasowanych do Państwa potrzeb oraz oczekiwań.