Renowacja, odnawianie, polerowanie

Szlifowanie, krystalizacja, konserwacja

Wieloletnie doświadczenie

Specjalistyczne doradztwo

Szeroki zakres usług

Różne rodzaje powierzchni


Blog

Cover Image

Szlifowanie jako etap renowacji posadzki

Każda, nawet najlepiej wykonana posadzka po jakimś czasie może ulec uszkodzeniu bądź stracić swój efektowny wygląd. Renowacja posadzki jest jednym z najlepszych sposobów na poprawienie nie tylko wyglądu, ale i funkcjonalności. Odnawianie posadzki jest świetnym rozwiązaniem zwłaszcza w przypadku powierzchni znajdujących się w halach bądź fabrykach przemysłowych, gdzie na podłoże działa naprawdę duże obciążenie. Jednym z najważniejszych etapów renowacji posadzki jest szlifowanie. To właśnie od poprawnie wykonanego szlifowania w dużej mierze zależy efekt końcowy.

Jak wygląda proces renowacji i szlifowania posadzek?

Renowację można wykonać na powierzchniach wykonanych z kamieni naturalnych jak granit, bazalt, piaskowiec, marmur czy trawertyn, a także z drewna, betonu czy lastryka. Jej wykonanie pozwala na zabezpieczenie powierzchni przed pękaniem, pyleniem czy odpryskiwaniem, a także usunięcie większych i mniejszych uszkodzeń punktowych. Do szlifowania posadzek konieczne jest posiadanie odpowiedniej wiedzy, doświadczenia, a także profesjonalnego sprzętu.

Konkretny przebieg renowacji posadzki zależy przede wszystkim od tego, jaki surowiec jest jej poddawany. Pierwszy etap polega na usunięciu zanieczyszczeń z powierzchni posadzki, a także górnej warstwy kamienia przy wykorzystaniu specjalnych, diamentowych narzędzi. Ten proces ma za zadanie przede wszystkim usunąć różnego rodzaju pęknięcia, wyżłobienia i zarysowania. Dzięki dokładnemu wyszlifowaniu przy użyciu diamentowych tarcz posadzka staje się idealnie równa.

Następnie, jeżeli jest to konieczne rysy bądź uszkodzenia zostają wypełnione za pomocą specjalnych preparatów, najczęściej fug mineralnych lub żywicy poliestrowej. Po jej wyschnięciu poleruje się całą powierzchnię, aby usunąć ślady po pierwszym szlifowaniu i wygładzić posadzkę. Do tych prac wykorzystuje się profesjonalne maszyny rotacyjne wyposażone w tarcze ścierne. Podczas tego procesu usuwane są wszystkie, nawet mikroskopijne rysy, a podłoga staje się całkowicie gładka i błyszcząca. Podczas pracy stosuje się tarcze o coraz mniejszym gradiencie, co pozwala na otrzymanie zadowalającego efektu wizualnego.

Wróć

Informacje

Jeśli mają Państwo pytania prosimy dzwonić pod numer:

+48 698 093 270

lub mogą Państwo skorzystać z naszego formularza kontaktowego

Czy wiesz, że...

Firma KRYSTALIZACJA od kilkunastu lat z powodzeniem działa na terenie całej Polski świadcząc usługi związane z posadzkami wykonanymi z kamienia naturalnego, betonu i innych materiałów.

Oferta firmy skierowana jest do instytucji publicznych, a także hoteli, banków, kościołów i klientów indywidualnych - dla każdego zleceniodawcy posiadającego posadzkę z naturalnego kamienia wymagającą renowacji.

Wszystkie prace są wykonywane za pomocą profesjonalnych urządzeń. Bazując na wieloletnim doświadczeniu, przykładamy wagę do wysokich standardów jakości wykonania.

Nasza doświadczona, specjalistyczna kadra zawsze chętnie i profesjonalnie doradzi Państwu w wyborze rozwiązań najlepiej dopasowanych do Państwa potrzeb oraz oczekiwań.