Renowacja, odnawianie, polerowanie

Szlifowanie, krystalizacja, konserwacja

Wieloletnie doświadczenie

Specjalistyczne doradztwo

Szeroki zakres usług

Różne rodzaje powierzchni


Blog

Cover Image

W czym tkwi sekret popularności posadzek z PCV?

Popularność posadzek z PCV zwiększa się z roku na rok. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest wiele, a jedną z głównych jest ich wysoka odporność na uszkodzenia. Co jeszcze przemawia za wyborem wykładzin PCV oraz kiedy się na nie zdecydować?

Jak zbudowane są posadzki PCV?

PCV to inaczej polichlorek winylu, czyli syntetyczny polimer używany m.in. do produkcji podłóg, opakowań oraz izolacji. W przypadku posadzek wykonanych z tego tworzywa ich grubość zależy przede wszystkim od przeznaczenia. Im bowiem więcej surowca, tym można liczyć na dłuższy czas użytkowania.

Dodatkowo grubsze posadzki z PCV będą lepiej maskować wady podłoża. Jest to niezbędne zwłaszcza w przypadku pokrywania podłóg w zakładach produkcyjnych, przy czym wcześniej zawsze warto poddać je odnowieniu. Tutaj doskonale sprawdzi się m.in. usługa <renowacji betonu, na którym z powodzeniem można położyć PCV, nawet ten o nieco mniejszej grubości.

Dlaczego posadzki z PCV są tak popularne?

Wiemy już, jak zbudowane są podłogi z PCV. Z czego jednak dokładnie wynika ich popularność? Przyczyn jest wiele, a jedną z największych jest łatwość w utrzymaniu czystości. Również z tego powodu wykorzystywane są do wykańczania obiektów użyteczności publicznej, w których podłogi są mocno eksploatowane i muszą prezentować się dobrze, nawet po wielu latach.

Kolejną istotną zaletą jest antypoślizgowość. Także jest to niebagatelny czynnik sprawiający, że posadzki z PCV są po prostu bardzo bezpieczne w użytkowaniu.

Warto wspomnieć również o wielu wariantach wykończenia, które może mieć taka posadzka, dzięki czemu możliwości dopasowania do aranżacji budynku są właściwie nieograniczone. Mogą imitować nawet szlachetne materiały takie jak marmur czy granit, przy czym w takich sytuacjach już na pierwszy rzut oka widać, że niestety PCV stanowi ich nienaturalny, tańszy odpowiednik.

A może chodzi po prostu o cenę?

Oczywiście warto wspomnieć również o tym, że cena posadzek z PCV jest w większości przypadków zdecydowanie niższa, zwłaszcza w porównaniu z naturalnym kamieniem. Również z tego powodu zarządcy obiektów użyteczności publicznej często decydują się właśnie na tańszy wariant, który w razie problemów będzie można stosunkowo łatwo i szybko wymienić.

Jak widać wiele jest powodów dla których posadzki z PCV cieszą się tak dużą popularnością. Wcale nie oznacza to jednak, że już nie używa się materiałów takich jak kamień, który właściwie pielęgnowany i zadbany, zachwyca wyglądem i służy przez lata.

Wróć

Informacje

Jeśli mają Państwo pytania prosimy dzwonić pod numer:

+48 698 093 270

lub mogą Państwo skorzystać z naszego formularza kontaktowego

Czy wiesz, że...

Firma KRYSTALIZACJA od kilkunastu lat z powodzeniem działa na terenie całej Polski świadcząc usługi związane z posadzkami wykonanymi z kamienia naturalnego, betonu i innych materiałów.

Oferta firmy skierowana jest do instytucji publicznych, a także hoteli, banków, kościołów i klientów indywidualnych - dla każdego zleceniodawcy posiadającego posadzkę z naturalnego kamienia wymagającą renowacji.

Wszystkie prace są wykonywane za pomocą profesjonalnych urządzeń. Bazując na wieloletnim doświadczeniu, przykładamy wagę do wysokich standardów jakości wykonania.

Nasza doświadczona, specjalistyczna kadra zawsze chętnie i profesjonalnie doradzi Państwu w wyborze rozwiązań najlepiej dopasowanych do Państwa potrzeb oraz oczekiwań.