Renowacja, odnawianie, polerowanie

Szlifowanie, krystalizacja, konserwacja

Wieloletnie doświadczenie

Specjalistyczne doradztwo

Szeroki zakres usług

Różne rodzaje powierzchni


Blog

Cover Image

Z jakich materiałów wykonuje się posadzki w obiektach użytku publicznego?

Obiekty użytku publicznego muszą spełniać szereg rygorystycznych wymogów – wszystko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo użytkowników. Dotyczy to przede wszystkim posadzek, które narażone są na zwiększone użycie spowodowane silnym ścieraniem i zabrudzeniami, a nawet na działanie substancji szkodliwych. Bardzo ważne jest również, aby powierzchnie posadzki były nie tylko funkcjonalne, ale i spełniały wysokie wymagania projektantów wnętrz. Podłoga w tego typu obiektach powinna być zarówno wytrzymała, jak i miła dla oka. Dowiedz się, z jakich materiałów wykonuje się posadzki w obiektach użytku publicznego.

Rodzaje posadzek w obiektach użyteczności publicznej

Do często wykorzystywanych materiałów w obiektach użyteczności publicznej można zaliczyć przede wszystkim posadzkę terazzo oraz lastryko. Terazzo jest materiałem cenionym przez projektantów. Spełnia on wszystkie wymagania techniczne, zapewnia wysoką odporność na ścieranie oraz uszkodzenia. Charakterystyczny wygląd posadzki terazzo świetnie komponuje się z designem klasycznym oraz nowoczesnym. Innym rozwiązaniem jest wykonanie posadzki lastryko, która tworzona jest z samopoziomującej masy, składającej się z betonu oraz rozdrobnionych kamieni. Tworzy bezspoinową, niesamowicie wytrzymałą powłokę – producenci szacują, że lastryko zachowuje swoje parametry nawet do 50 lat! Rozwiązanie te wykorzystuje różne mieszanki kamieni, co pozwala uzyskać niepowtarzalne wzory i kolory posadzki. Dodatkowym atutem tego materiału jest jego niska cena.

Do najpopularniejszych rozwiązań zalicza się także posadzki wykonane z granitu, marmuru, a także betonowe:

  • posadzki granitowe – posadzki wykonane z kamienia naturalnego dostępnego w wielu kolorach, co stwarza nieskończone możliwości aranżacji. Pomimo wysokiej ceny, warto pamiętać, że dzięki wyjątkowej trwałości, jest to rodzaj jednorazowej inwestycji,
  • posadzki marmurowe – jest to niewątpliwi najdroższa z wymienionych opcji, która wykorzystywana jest w budownictwie od czasów starożytnych. Niepowtarzalny i elegancki wygląd marmuru, sprawia, że wnętrza wyglądają luksusowo, a materiał zachowuje wszystkie niezbędne walory techniczne przez długi czas,
  • posadzki betonowe – powierzchnia posadzki składa się wyłącznie z betonu, który jest zacierany oraz utwardzany. Posadzka tego typu idealnie pasuje do wystroju industrialnego. Rozwiązanie bazuje przede wszystkim na niskiej cenie materiału.

Na jaki rodzaj warto się zdecydować?

Niestety niemożliwe jest stwierdzenie, które z wymienionych rozwiązań będzie idealne dla posadzki we wszystkich obiektach użyteczności publicznej. Warto jednak zauważyć, że w miejscach pełniących funkcję reprezentacyjną, takich jak hole wejściowe czy recepcje, duży nacisk kładziony jest na aspekt wizualny. Dlatego są to miejsca, w których najczęściej spotykane będą podłogi wyłożone marmurem, czy granitem. Budynki odgrywające rolę typowo roboczą, takie jak korytarze, czy hale magazynowe będą wyposażone w posadzkę wykonaną z tańszych materiałów. Warto skorzystać z doświadczenia projektantów oraz producentów, którzy pomogą wybrać rozwiązanie odpowiadające potrzebom inwestora.

Wróć

Informacje

Jeśli mają Państwo pytania prosimy dzwonić pod numer:

+48 698 093 270

lub mogą Państwo skorzystać z naszego formularza kontaktowego

Czy wiesz, że...

Firma KRYSTALIZACJA od kilkunastu lat z powodzeniem działa na terenie całej Polski świadcząc usługi związane z posadzkami wykonanymi z kamienia naturalnego, betonu i innych materiałów.

Oferta firmy skierowana jest do instytucji publicznych, a także hoteli, banków, kościołów i klientów indywidualnych - dla każdego zleceniodawcy posiadającego posadzkę z naturalnego kamienia wymagającą renowacji.

Wszystkie prace są wykonywane za pomocą profesjonalnych urządzeń. Bazując na wieloletnim doświadczeniu, przykładamy wagę do wysokich standardów jakości wykonania.

Nasza doświadczona, specjalistyczna kadra zawsze chętnie i profesjonalnie doradzi Państwu w wyborze rozwiązań najlepiej dopasowanych do Państwa potrzeb oraz oczekiwań.